| mail dit artikel | print deze pagina | |
De V-van-serie is een serie ideeënwerkboeken voor kinderevangelisatie waarbij het onderwerp begint met de letter V. Er zijn vier mappen uitgebracht: met de thema's Vergeving, Vriendschap, Vrede en Vreugde. Met deze thema's gaat het niet om het doorgeven van christelijk gedrag aan kinderen, maar om te laten zien, horen en beleven dat er vriendschap met Jezus mogelijk is, dat God ons in Christus onze zonden wil vergeven, dat er in Hem vreugde en vrede te vinden is.
Deze serie is bedoeld voor kinderen die niet weten dat deze onderwerpen thema's zijn waar de Bijbel waardevolle dingen over zegt en die wezenlijk zijn voor onze onderlinge relaties en voor onze relatie met God. Maar ook kinderen die al meer over God weten, zullen door deze thema's worden aangesproken.
Bij elke map horen vijf bijbelverhalen (voor een hele week kinderevangelisatie, voor vijf zondagen kindernevendienst, themaweken in het Speelgoedcafé, enz.). Soms is ervoor gekozen af te wijken van een uitgebreid bijbelverhaal en wordt er een interactieve bijeenkomst over het thema gehouden. Daarnaast zijn er knutsel- en spelideeën in de mappen verwerkt. Prijs: € 8,90.
De map Vriendschap
1. Vrienden voor het leven (1 Samuël 18-19)
2. Jezus zoekt vrienden (Matteüs 4)
3. Het verhaal van de vijf vrienden (Marcus 2)
4. Jezus laat zien hoe je vriend kunt zijn (Johannes 13)
5. Vriendschap (interactief)
De map Vergeving
1. De vader die bleef wachten (Lucas 15)
2. De koning die nog een appeltje te schillen had (Matteüs 18)
3. De vrouw met het dure parfum (Lucas 7)
4. Liefde zonder grenzen (Genesis 3)
5. Vergeven zonder tellen (interactief)
De map Vrede (Jakob en Ezau)
1. Vrede is er niet zomaar (Genesis 25)
2. Vrede is ver weg (Genesis 27)
3. Nog meer onvrede (Genesis 28)
4. De stap naar vrede (Genesis 32 en 33)
5. Vrede (interactief)
De map Vreugde (Ester)
1. (G)een feest in het paleis (Ester 1 en 2)
2. Een gevaarlijk plan (Ester 2)
3. Esther organiseert een feest (Ester 5)
4. Haman ontmaskerd (Ester 6)
5. Echte vreugde! (Ester 7 en 8)